Neohodnoceno

Hlavolam pro psy Agent 008 od My Intelligent Dogs / obtížnost 4

Chcete zjistit, jestli máte doma psího Jamese Bonda? Vyzkoušejte jeden z nejtěžších hlavolamů v naší nabídce! Hlavolam Agent 008 má nejvyšší stupeň obtížnosti a je určen pro nejpokročilejší psí hráče, kteří mají za sebou už vícero zkušeností v oblasti řešení strategických her a hlavolamů pro psy.
vyprodano
Kód: MIP-008
1 370 Kč

Hlavolam pro psy Agent 008 od rakouské značky My Intelligent Dogs je jeden z nejnáročnějších hlavolamů v naší nabídce. Vhledem k jeho obtížnosti ho doporučujeme jen pro nejpokročilejší hráče, kteří mají vícero zkušeností v oblasti řešení strategických psích her a hlavolamů.

Do základní hrací desce jsou vyřezána tři čísla (0, 0, 8), mezi kterými se dá pohybovat pomocí tří posuvných „mostů“. V drahách se mohou pohybovat až tři kloboučky, do jejichž dutého vnitřku ukryjete pesanovi jeho oblíbený pamlsek. Další možnost, kam dobroty ukrýt, je pod dva duté válečky. Válečky a kloboučky lze vložit a vyjmout pouze na dvou místech hry, a to v širší části u krajního čísla 0 a u čísla 8. Pes posouvá kloboučky s dobrotou mezi jednotlivými čísly za pomoci čumáku nebo tlapek. Při přesunu musí využít také pohyblivé mosty, ale by dostal až na okraje hlavolamu, kde může klobouček odklopit a pochutnat si na dobrotě.

Úroveň obtížnosti hlavolamu můžete částečně regulovat vhodným umístěním posuvných „mostů“. Pokud jsou tyto mosty umístěny přímo v čísle, ve kterém je širší otvor pro vyklopení kloboučku s pamlskem, je hra pro psa jednodušší. Pokud ale most musí do daného čísla posunout sám pes, stává se hra náročnější. Kromě toho můžete úroveň obtížnosti zvyšovat tím, že budete do hry postupně přidávat více kloboučků a válečků.

JAK SI HRÁT?

1. Nechte pejska sledovat, jak hru připravujete. Povzbudíte tím jeho zájem o hlavolam. Jeho oblíbené pamlsky ukryjte pod jeden dutý klobouček a přesuňte ho ze širšího místa pro jeho vložení po dráze čísla nula.

2. Povzbuďte ho, aby začal hledat. Buďte trpěliví a ukažte mu, jak hra funguje. Můžete mu například ukázat, kde na něj čeká pamlsek. Můžete mu také pomoci posunout klobouček do širšího místa, kde ho vyklopí a sní.

3. Zpočátku použijte pouze jeden klobouček a nastavte hru na jednodušší úroveň, tj. tak, aby „mosty“ nemusel pro získání pamlsku posouvat. Úroveň obtížnosti zvyšujte přidáváním dalších herních prvků pouze tehdy, když váš pes dokáže všechny předchozí snazší kroky bez problémů vyřešit. Tímto způsobem se pes neustále vypořádává s novými výzvami a hlavolam ho neomrzí ani po četných opakováních.

4. Vzhledem k vysokému stupni obtížnosti buďte trpěliví a pokud se pejskovi samotnému nedaří, s hlavolamem mu určitě pomáhejte, aby ho neřešil zbrkle a nebyl frustrován neúspěchem.

TIPY PRO PRÁCI S HLAVOLAMY OBECNĚ:

  • Do hlavolamu ukrývejte suché nedrolivé pamlsky.
  • Nechte pejska koukat, když dobroty do hlavolamu ukrýváte. Povzbudíte tak jeho zájem o hru.
  • Buďte trpěliví i vy. Pokud dává řešení hlavolamu pejskovi zabrat, povzbuďte ho a můžete mu také sami ukázat, jak jednotlivé herní prvky fungují.
  • Dobu hraní s hlavolamem dávkujte a v jednom zátahu nehrajte vice než 10 minut, i tato doba je pro psa mentálně velmi náročná. Poslední výzkumy ukazují, že 10 minut mentální práce je pro psa stejně náročných jako 1 hodina fyzické aktivity.
  • Při společné hře mimoděk posilujete svůj společný vztah se psem, to je další skvělé plus těchto interaktivních her. Užívejte si vaši společnou chvíli!

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:

Pejska nenechávejte nikdy hrát hlavolam o samotě a pokud by začal některou součástku nebo samotný hlavolam kousat, hru ukončete. Pravidelně kontrolujte neporušenost hlavolamu a jeho součástek, abyste zamezili případnému zranění. Narušené herní prvky vyřaďte ze hry.

PÉČE O HLAVOLAM:

Hlavolam nechte po použití ležet mimo krabici, aby mohl po případném oslintání dobře vyschnout. V případě znečistění ho otřete vlhkým hadříkem a nechte oschnout. Nepoužívejte abrazivní čistící prostředky.

OBSAH BALENÍ:

  • Základní hrací deska: 30 x 33 cm, výška 2,3 cm (vhodné pro psy všech velikostí)
  • Tři kloboučky, dva válečky
  • Na spodní straně hrací desky protiskluzové prvky
  • Návod na použití
  • Originální balení od výrobce v pevné papírové krabici s potiskem

MATERIÁL:

Hlavolam Agent 008 je vyroben z certifikovaného dřeva opatřeného nátěrem na vodní bázi, který není škodlivý pro zvířata ani lidi. Udržujte hlavolam co nejvíce v suchu, abyste předešli naboptnání jednotlivých dřevěných částí. Posuvné barevné destičky jsou z plastu (polypropylen), který byl certifikován jako vhodný pro kontakt s potravinami. Díky těmto plastovým komponentům je hlavolam vhodný i pro psy, kteří více slintají.

VÝROBCE, CERTIFIKÁT, PATENT:

Rakouský výrobce My Intelligent Dogs. Výrobky My Intelligent Dogs jsou chráněny mezinárodním patentem a ochrannou známkou. Vyvinuto v Rakousku, vyrobeno v Číně.