1 hodnocení

MYŠ / Hlavolam pro kočky, psy, králíky a další malá zvířata / se 14 válečky

MYŠ je chytrá interaktivní hra pro kočky, psy nebo jiná malá domácí zvířata, jako jsou králíci nebo fretky. Skvělá hračka na zaměstnání hlaviček vašich zvířátek a nabídnutí alternativní zábavy pro zpestření jejich obvyklých denních aktivit. Trénuje koncentraci a obratnost. Podporuje rozvoj přirozených instinktů, jako je zvědavost, hravost a čich. Tento hlavolam funguje na principu skrývání pochoutek, které mají vaše zvířátka ráda. Pokud do něj ukryjete běžnou dávku suchého zvířecího krmení, může sloužit také jako zpomalovací miska zabraňující hltání jídla.
vyprodano
Kód: MID-MAUS2
1 320 Kč

MYŠ je chytrá interaktivní hra pro kočky, psy nebo jiná malá domácí zvířata, jako jsou králíci nebo fretky. Skvělá hračka na zaměstnání hlaviček vašich zvířátek a nabídnutí alternativní zábavy pro zpestření jejich obvyklých denních aktivit. Trénuje koncentraci a obratnost. Podporuje rozvoj přirozených instinktů, jako je zvědavost, hravost a čich.

Tento hlavolam funguje na principu skrývání pochoutek, které mají vaše zvířátka ráda. Pokud do něj ukryjete běžnou dávku suchého zvířecího krmení, může sloužit také jako zpomalovací miska zabraňující hltání jídla.

JAK HLAVOLAM FUNGUJE:

Pohyblivá oranžová dřívka tvořící písmena ve slově MAUS (myš) jsou na jedné straně uchycena šroubky k základní hrací desce. Zakrývají malé prohlubně, které slouží jako skrýše pro ukrytí pamlsků. Pokud si bude chtít vaše zvířátko na dobrůtkách pochutnat, bude muset nejdříve odstrčit  oranžová dřívka, která mu brání v přístupu k ňamce. Hlavolam nabízí až 17 takovýchto skrýší. Kočky a králíci používají k odsunutí dřívek packy. Oproti tomu pejsci pracují často také čumákem. 

Obtížnost dále zvyšuje přidání válečků, které brání pohybu oranžových dřívek. Do dutých válečků vložíte další dobroty a můžete je vložit do připravených větších kruhových otvorů v základní herní desce (v balení je 14 ks válečků). Tím uzamknete pohyb oranžových dřívek a ztížíte tak náročnost celé hry.

STUPEŇ OBTÍŽNOSTI:

Kočky, králíci a další malá zvířata: 1 - 3 (pro začátečníky až pokročilé).

Psi: 1 - 2 (pro začátečníky až mírně pokročilé).

Čím více dobrůtek ukryjete, tím bude náročnost hlavolamu vyšší. Další možností, jak zvýšit náročnost hlavolamu, je přidání válečků, které brání pohybu oranžových dřívek. 

JAK SI HRÁT:

Krok 1: Pokud s hlavolamem kočku nebo jiné zvířátko seznamujete poprvé, doporučujeme dát dobrůtku jen do jednoho otvoru na kraji herní desky a jedním oranžovým dřívkem ji zakrýt jen částečně. Jde o to, aby kočka ucítila rychle, kde se dobrota skrývá, a jednoduše se k ní dostala. Zároveň doporučujeme zakrýt zbylou část hrací desky například ručníkem, aby kočku zbytečně další části hlavolamu nerozptylovaly. Pokud se kočce podaří packou pohyblivé dřívko odstrčit, odmění se snědením odhalené dobrůtky.

Krok 2: Jakmile kočka princip hlavolamu pochopí, postupně ukrývejte větší množství dobrůtek a zakrývejte je oranžovými dřívky úplně.

Krok 3: Jakmile bude kočka bez problému zvládat posouvání dřívek, bude ten správný čas přidat do hry poslední prvek. Dovnitř jednoho dutého válečku vložte dobrůtku a váleček umístěte do jednoho kruhového otvoru v herní desce. Další části hlavolamu nechte prázdné. Pozornost kočky nasměrujte směrem k válečku. Jakmile kočka váleček odklopí, dostane se ke svému oblíbenému pamlsku.

Krok 4: Postupně přidávejte do hry větší množství válečků a dobroty ukrývejte současně i pod oranžová pohyblivá dřívka. Kočka bude muset nejprve odklopit válečky a až poté odsouvat dřívka.

Nezapomínejte vaše zvířátko ve hře podporovat. Například tím, že mu ukážete, kde čeká odměna, kterou má hledat. U psů je vhodné projevovat radost, jakmile se jim podaří dobrůtky najít. Kočkám to bude pravděpodobně jedno a dostatečnou motivací pro ně bude zajímavý pohyb oranžových dřívek a snědená mlska.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:

Zvířátka nenechávejte nikdy hrát hlavolam o samotě a pokud by začaly některou součástku nebo samotný hlavolam kousat nebo jinak ničit, hru ukončete. Pravidelně kontrolujte neporušenost hlavolamu a jeho součástek, abyste zamezili případnému zranění. Narušené herní prvky vyřaďte ze hry.

Není určeno jako hračka pro děti.

PÉČE O HLAVOLAM:

Hlavolam nechte po použití rozložený, aby mohly jednotlivé prvky po případném oslintání vyschnout. V případě znečistění ho otřete vlhkým hadříkem a nechte oschnout. Nepoužívejte abrazivní čistící prostředky.

OBSAH BALENÍ:

  • Základní hrací deska o rozměrech 58 x 20 cm. Připevněná posuvná oranžová dřívka.
  • 14 dutých dřevěných válečků
  • Návod na použití
  • Originální balení od výrobce v pevné papírové krabici s potiskem

MATERIÁL:

MYŠ je vyrobena z certifikovaného dřeva opatřeného nátěrem na vodní bázi, který není škodlivý pro zvířata ani lidi. Udržujte hlavolam co nejvíce v suchu, abyste předešli naboptnání jednotlivých dřevěných částí.

VÝROBCE, CERTIFIKÁT, PATENT:

Rakouský výrobce My Intelligent Pets. Jejich výrobky jsou chráněny mezinárodním patentem a ochrannou známkou.